Skąd brać linki do witryny www
Pytanie, skąd mam wziąć linki do pozycjonowania witryny jest tak samo leciwe jak wyszukiwarka Google. Na samym początku było łatwiej.

Po pierwsze zjawisko masowego tworzenia odnośników było niezauważalne. Większość serwisów umożliwiało umieszczenie linka do własnej strony. Żadna osoba nie widziała w tym nic szkodliwego. Bo i czemu? Przecież po to powstał Internet aby dzielić się wiadomościami, ciekawymi witrynami www. Natomiast wraz ze wzrostem zjawiska pozycjonowania witryn www, potrzeba na pozyskiwanie odnośników robiła się coraz większa.

Jak w 2000 roku potrzeba było kilkanaście linków aby wypozycjonować portal internetowy na niszowe frazy to teraz potrzeba ich setki lub tysiące. I w tym momencie pojawia się bynajmniej podwójny problem. Po pierwsze należy tworzyć linki masowo. Skąd je wziąć? Po drugie właściciele serwisów www coraz mniej chętnie pozwalają na zostawienie linka do pozycjonowanej witryny internetowej. Te dwa elementy powodują, iż pula powszechnie dostępnych linków z dnia na dzień się zmniejsza. Lecz można sobie z tym radzić. Pozostało jeszcze sporo miejsc, gdzie jesteśmy wstanie dodać linka. Są to różnego sortu fora i serwisy Web 2.0. Kłopotem jest minimalna automatyzacja tej czynności. Kolejna możliwość to własne zaplecze. Sami tworzymy serwisy internetowe, na których umieszczamy linki do promowanych stron. Rozwiązanie dość poprawne, lecz kosztowne. Musimy raz na rok przedłużyć serwer i domenę. Koszt roczny pojedynczej strony to rząd stu złotych. Natomiast koszt jego prowadzenia to już rząd kilkuset złotych na rok.
Skąd brać linki do witryny www
Menu