Największa grupa zawodowa Polaków w Niemczech
W Niemczech, w roli opiekunki osób starszych, funkcjonuje ponad 1000 Polek. Wiele z nich swój pobyt określa mianem drogi przez piekło, a polki zgłaszające chęć do wyjazdu ? rynkiem niewolnic. Jak jest w rzeczywistości? W jakich warunkach muszą pracować? Czy czują się w tej pracy szanowane i doceniane? Co tak naprawdę tam przeżywają? Poniższe opowieści na pewno Was zaskoczą. Niestety, nie będzie to pozytywne zaskoczenie.

Jeszcze kilka dekad temu emigrowało się z kraju, w celu uniknięcia prześladowań lub z powodu różnic światopoglądowych. Teraz powodem najczęstszych wyjazdów rodaków za granicę jest po prostu brak miejsc pracy. W naszym kraju nie można jej tak prosto znaleźć, jak w Unii Europejskiej. Co więcej, każda inna praca podjęta w Unii Europejskiej, jest zdecydowanie lepiej opłacana. Problem ten dotyka kobiet w każdym wieku, również tych starszych, które często w wyniku niefortunnych zdarzeń zostają bez posady, na których przepracowały całe swoje dorosłe życie. Są więc zmuszone szukać jej gdzieś indziej...

W Unii Europejskiej statystycznie już co czwarty człowiek osiąga 60-ty rok życia. To ta sytuacja jest właściwie głównym powodem zapotrzebowania na pracowników, które mogłyby podjąć pracę jako opiekunka osób starszych. Nasi rodacy coraz chętniej decydują się na podróże w szukaniu zajęcia zarobkowego w charakterze opiekunek w Unii Europejskiej.

Na serwisach www wrze. Kobiety skarżą się, prześcigając w pisaniu coraz to bardziej dramatycznych historii na temat podjętej tam pracy. Co gorsze, nasze opiekunki, które planują wyjazd do Unii Europejskiej, często nie wiedzą, gdzie i do jakiej osoby trafią. A przypadki bywają różne.
Największa grupa zawodowa Polaków w Niemczech
Menu