Czy budowanie portali jest jeszcze zyskowne
Dużo osób myśli czy nie zająć się tworzeniem stron WWW a, także innymi rzeczami powiązanymi z Internetem. Jest to nader intrygujące pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z biznesem, który oparty jest na projektowaniu witryn WWW jest identycznie jak z każdą inną koncepcją na działalność zarobkową. Dlatego warto przygotować niezły biznesplan, który będzie mówił czy tworzenie stron www jest dla nas nieźle opłacalnym zajęciem. A co najistotniejsze czy ta usługa będzie wystarczająca do zaspokojenia kosztów funkcjonowania firmy i osiągnięciu satysfakcjonującego nas zysku.

Samo tworzenie stron www to jedna z dużej liczby usług, które możemy sprzedać naszym klientom. Oprócz tego należy zastanowić się nad innymi produktami. Świetnym dodatkiem do naszych przychodów może być pozycjonowanie serwisów www w Google, prowadzenie kampanii Adwords czy tworzenie szablonów na popularne portale aukcyjne.

Samo zaprojektowanie witryny www jest przeważnie czynnością jednorazową i najczęściej klient nie zleca nam systematycznych jej modernizacji. A, więc zysk z tworzenia stron nie jest dostateczny do utrzymania firmy. Potrzebujemy cyklicznych dopływów gotówki od zleceniodawców, którzy potrzebują promocji. Dlatego świadczenie usług, które należy robić co miesiąc jest idealnym rozwiązaniem.

To właśnie one dają nam gwarancję, iż co miesięcznie osiągniemy określony przychód pieniędzy. Chociażby w teorii. Często się zdarza, iż klienci ociągają się z zapłatą lub rezygnują nagle z usługi.
Czy budowanie portali jest jeszcze zyskowne
Menu