Cena prowadzenia księgowości w przedsiębiorstwie
Wiele przedsiębiorców posiadających własną firmę stara się zaoszczędzić na wszystkim co jest możliwe. Dlatego rezygnują z usług sprawdzonej kancelarii podatkowej na rzecz własnych sił prowadzenia księgowości. Czy te podejście jest należyte i czy przyniesie nam dużo korzyści. Zapewne nie, lecz warto napisać o zaletach i minusach takiego posunięcia.

Jednym z niewielu plusów, które są za samodzielnym prowadzeniem księgowości są koszty. Biuro księgowe, które zajmuje się naszą rachunkowością pobiera comiesięczną opłatę. Uzależniona jest ona od formy prowadzonej rachunkowości oraz regionu polski, w którym się znajdujemy. Najkosztowniejsza jest księgowość spółek. Cena tej księgowości w stolicy oscyluje w okolicach 2000 zł miesięcznie. Jesteśmy w stanie wyszukać niższe oferty wklepujące w Google: tanie doradztwo podatkowego Warszawa i znalezienie tańszej oferty. Koszt będzie niższy, lecz również nie spadnie poniżej tysiąc zł na miesiąc. Inny plus to samodzielność rozliczeń. Mamy kontrolę nad posiadanymi dokumentami i zapewnioną 100% dyskrecję.

Natomiast jeśli przytoczyć minusy samodzielnej księgowości, nie jest już tak pięknie. Po 1-sze jak nie specjalizujemy się w tym zagadnieniu to ciężko jest nam nadążyć nad zmianami, które panują w przepisach i wymogach. Jesteśmy zmuszeni więc poświęcać sporo czasu na naukę. Ten czas jest dla nas nienamacalną stratą. Inny minus to możliwość łatwego zrobienia błędu, który może być dla nas bardzo kosztowny.
Cena prowadzenia księgowości w przedsiębiorstwie
Menu